Airlite jest klapą żaluzjową o wysokim stopniu izolacyjności przeznaczoną zarówno do codziennej naturalnej wentylacji, jak i oddymiania.
Klapa żaluzjowa Airlite charakteryzuje się bardzo wysoką izolazyjnością oraz doskonałymi parametrami akustycznymi i aerodynamicznymi. Służy do codziennej wentylacji bytowej i oddymiania pożarowego, a dzięki zastosowaniu przepuszczających światło lameli, doświetla także wnętrze budynku.
Klapa Airlite znajduje zastosowanie w większości budynków przemysłowych i komercyjnych. Jest zgodna i certyfikowana z normą PN-EN 12101-2.
- bardzo wysoka izolacyjność
- bardzo dobre parametry aerodynamiczne, termiczne i akustyczne
- szeroki zakres zastosowań
- możliwość montażu pod dowolnym kątem od 0o do 90o
- łatwa instalacja, gdyż urządzenia dostarczane są w całości
- szeroka gama podstaw i kołnierzy umożliwiająca montaż w różnych rodzajach poszycia
- doświetlanie światłem słonecznym
- nie wymaga zabezpieczeń antykorozyjnych
- nie emituje dźwięku podczas pracy
- łatwa w użytkowaniu
- niskie koszty eksploatacyjne
- konstrukcja żaluzjowa utrudnia niepowołany dostęp do budynku
- może być pomalowana na dowolny kolor z palety RAL
Obudowa klapy wykonana jest z wysokiej jakości stopu aluminnium Colterra odpornego na korozję. Elementy łączące wykonane są ze stali nierdzewnej. Standardowe kołnierze wykończeniowe zapewniają łatwość montażu w dowolnym położeniu, z montażem w stolarce okiennej włącznie. Żaluzjowa konstrukcja klap umożliwia montaż pod dowolnym kątem ich osi podłużnej do poziomu: poczynając od montażu poziomego na dachach płaskich, przez dachy pochyłe, aż do montażu pionowego w dachach szedowych i elewacjach.
Klapy Airlite dostępne są w następujących wymiarach:
- szerokość 500-2000 mm
- długość 1200-3000 mm
Dostępne są trzy podstawowe warianty żaluzji:
- 16 mm 7 warstwowy przezroczystym poliwęglan
- 16 mm 7 warstwowy mleczny poliwęglan
- 16 mm 7 warstwowy szary nieprzepuszczający światła poliwęglan
Sterowanie klap może odbywać się pneumatycznie, elektrycznie lub ręcznie. W przypadku pożaru otwarcie klapy następuje automatycznie poprzez wyzwolenie termiczne lub po otrzymaniu sygnału z instalacji przeciwpożarowej. Elementem wyzwalającym jest topiące się w określonej temperaturze spoiwo lutowe lub szklana ampułka pękająca pod wpływem temperatury. Energię potrzebną do otwarcia klapy zapewnia naciągnięta sprężyna lub nabój ze sprężonym powietrzem.